Wii Remote a Delphi

vložil Radek Červinka 29. ledna 2010 23:27

Nejen prací, živ je člověk (mimochodem takové články budou mít tag fun, tj. programování pro zábavu). Přiznám se, že mám strašně rád Nintendo Wii, takže proč to nespojit s Delphi? Pokud to nevíte, tak kromě her je Nintendo Wii unikátní bezdrátovým ovladačem se senzorem pohybu a integrovanou infra kamerou použitelnou jako pointing device (resp. nejen jako).

Pro neznalé - Wii remote (zkráceně wiimote) je bluetooth zařízení s překvapivě mnoha možnostmi (můj detailní popis Wiimote jinde), samotný ovladač stojí cca 1000Kč.

Je mi jasné, že v sériových programech je toto omezeno přítomností Wiimote, ale podle mne v určitých případech ovládání pomocí WiiMote může vytvořit patřičný Wow efekt, tedy pokud si odmyslíme tu zábavu.

Po zjištění, jak wiimote funguje se objevilo několik knihoven pro využití, z nichž pro Delphi je důležitá tato (local copy, local copy src, local copy src poslední ).

Kroky:

demo Delphi Wiimote

No a zbytek je na Vás. Můžete použít buďto snímač pohybu (Motion Sensor na obrázku) nebo velmi přesný IR Sensor (popř. jejich kombinaci). Pro inspirace můžete jít sem.


Nabízíme Delphi školení na různá témata, primárně ve Vaší firmě.

Tagy: ,

Komponenty

Komentování ukončeno

Naše nabídka

Partial English version.

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy nebo burzy práce).

Pokud chcete podpořit tento server libovolnou částkou, můžete použít PayPal. Moc děkuji.

Delphi Certified Developer

O Delphi.cz

Delphi je jediný moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64 , Mac OSX a na iPhone a Android (s výhledem na další platformy díky FireMonkey) na současném trhu (včetně Windows 8.1).

V současnosti je světová komunita přes dva miliónů vývojářů.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Anketa

Poslední komentáře

Comment RSS