Rozcestník: Jste tu poprvé? Pro začátečníky jsem napsal úvod do programování v Delphi. Můžete si přečíst informace ohledně změn v jednotlivých verzích Delphi a případně mezi jednotlivými edicemi Delphi. Pokud přecházíte ze starších verzí tak si všimněte mého pojednání řetezce a unicode.
Možná Vás bude zajímat spolupráce databáze a Delphi, nebo se budete rozhodovat mezi různými druhy Delphi projektů.
Uvažujete o vývoji pro mobilní zařízení? V tom případě navštivte sekci FireMonkey.

Pokud Vám nestačí náš přehled komponent, navštivte adresář nejpopulárnějších open source Delphi komponent

Platform status - podporované platformy v jednotlivých verzích

Free Delphi Starter Edition download

Potřebujete Delphi školení nebo konzultace na různá témata?


Háček: nahrazení funkce nebo metody

vložil Radek Červinka 27. dubna 2010 00:51

Ve třetím a asi i posledním díle mini seriálu ukáži nahrazení cizí funkce, procedury nebo metody (nevirtuální). Tímto způsobem se dá opravovat cizí kód v koupených komponentách nebo třeba v samotné RTL.

Opět jsem vykradl VCLFixPack, ale ostatní to mohou dělat trochu odlišně. Příkladem odlišného řešení (a možného použití) je vyřešení problému s Data Execution Prevention (DEP) v Delphi RTL ve starších verzích Delphi (do verze D2005).Více...

Tagy: , , ,

Praxe

Speciální jarní slevová akce

vložil Radek Červinka 23. dubna 2010 11:27

Aktualizace: Je to oficiální. Přesná nabídka:

Možnost 1: Při koupi Delphi nebo C++Builder, dostanete plné RAD Studio (tedy Delphi, Delphi Prism for .NET a C++Builder)

Možnost 2: Při koupi RAD Studio Enterprise, dostanete RAD Studio Architect a DB Optimizer

Nabídka je platná pro všechny objednávky podané a zaplacené v době mezi 26.4.2010 a 28.6.2010 a platí jak pro licence pro nové uživatele, tak pro upgrade. Podrobnosti na embt.cz

Speciální jarní slevová akce

Náš server se důvěryhodného zdroje dověděl o připravované slevové akci na zakoupení Delphi nebo C++ Builder.

Podle našich informací se v brzké době připravuje výhodná speciální nabídka. Pokud koupíte Delphi nebo C++ Builder dostane místo něj celé Embarcadero RAD Studio (tj. Delphi, C++ Builder a Delphi Prism). Pokud ale koupíte Embarcadero RAD Studio Enterprise dostanete RAD Studio Architect a navíc podle informací snad i DB Optimizer.

Pokud to bude pravda, tak je to podle mne výhodná nabídka, která bude určitě časově omezena.

Tagy: ,

Novinky

Komprese a Delphi

vložil Radek Červinka 20. dubna 2010 00:22

Místa není nikdy dost a proto může být vhodné aby náš program napsaný v Delphi umožňoval kompresovat uživatelská data.

Základem je se rozhodnout jakým způsobem budeme data pakovat, zda použijeme některý ze standardních formátů (ZIP, RAR, 7z) nebo budeme jen balit proud (stream) dat s případnou naší hlavičkou, v horším případě se pokusíme o vytvoření vlastního formátu (proč?).

Dle mé zkušenosti je výhodné použít kompresi streamu dat např. při ukládání větších dat do databáze a např. ZIP formát (případně s heslem) pro práci s více soubory.Více...

Tagy: ,

Komponenty | Návody

RAD Studio 2010 Hotfix 2

vložil Radek Červinka 13. dubna 2010 00:52

Na codecentral je dostupný RAD Studio 2010 Hotfix 2.

Tagy:

Aktualizace

Synopse

vložil Radek Červinka 12. dubna 2010 23:42

Blog Synopse a jeho autor Arnaud Bouchez nabízí několik unikátních (open source) komponent a to velmi profesionálně napsaných.

O jeho unikátním JSON frameworku pro SQLite jsem již psal a také optimalizovaná RTL pro Delphi 7 a 2007 si zasloužila zápis. Proto jsem ze zvědavosti prošmejdil jeho blog v naději, že ještě na něco narazím a nebyl jsem zklamán. Tento maník je velmi produktivní a hodně svého kvalitního kódu poskytuje nám obyčejným programátorům a zadarmo.Více...

Tagy: , ,

Komponenty | Optimalizace

RemObjects Pascal Script a Pascal Script for .NET

vložil Radek Červinka 6. dubna 2010 21:57

Někdy je vhodné rozšířit podporu své aplikace o skriptování. Než budete hledat nebo psát vlastní skriptovací engine dejte šanci Pascal scriptu od RemObjects pro nativní Delphi popř. RemObjects Script for .NET od stejné firmy (mimochodem psané v Delphi Prism - což dá rozum, jelikož RemObjects je spoluautorem Delphi Prism).

Pascal Script Více...

Tagy: ,

Komponenty

Zapouzdření SQLite pro Delphi

vložil Radek Červinka 2. dubna 2010 23:34

Uvažuji o použití SQLite pro jeden z projektů a tak jsem se díval na jeho zapouzdření v Delphi. V komentářích můžete napsat jaké používáte vy - myslím, že to neocením jenom já. Mimochodem jedna z implementací se dá použít jako klient-server framework s podporou JSON, AJAX což mi vyrazilo dech.

SQLite

Více...

Tagy: , , ,

Komponenty

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců