vložil Radek Červinka
29. srpna 2013 22:01
Přátelé, stal se zázrak. Nijak jsem se nikdy netajil mým vztahem k Androidu a trošku jsem se i bál jak si s roztříštěností a chaosem platformy Delphi poradí. A podle mne to vyšlo. Android je tak roztříštěná a zmatená platforma, že je opravdu zázrak jak to krásně funguje a to, že to úplně transparentně funguje i pro iOS je prostě nádhera. Abych se vyjádřil slovy klasika: kdo jiný to má?
Proč mluvím o roztříštěnosti? Na iOS je celkem tak 6 zařízení, kdežto Android má nejméně to samé množství od každého výrobce, většinou s nulovou následnou podporou - ale s tím nic nenaděláme. Proto je pro několik nejpopulárnějších zařízení přímo garantována podpora (jako je Google Nexus, Samsung Galaxy nebo Kindle Fire) a ostatní při splnění HW požadavků budou fungovat (definitivní verze požadavků a minimální verze Androidu až s release).

Více...
vložil Radek Červinka
26. srpna 2013 22:58
Představení nové verze Delphi s podporou Androidu bude letos 17.9.2013 od 9:30 hodin, Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1.
Letos bude přednášet Marco Cantú, produkt manager Delphi, po prezentaci bude Marco nějakou dobu k dispozici, detaily celé akce a registrace na embt.cz/cs/novinky/81-rad-studio-zive-v-akci.html.
vložil Radek Červinka
20. srpna 2013 11:45
vložil Radek Červinka
10. srpna 2013 09:37
Přiznám se, že následující část možnosti property mi nebyla známou a nejsem si jist zda to není nějaká novinka. Jde o to, že kromě property typu pole, což je snad všeobecně známo a používáno, lze dodefinovat další property, které index do pole mají jako konstantu a jsou tak něco jako zkratka pro určité prvky pole. Z příkladu to bude jasnější:
Více...
vložil Radek Červinka
9. srpna 2013 21:06
Konečně byla aktualizována RoadMap vývoje Delphi.
Více...
vložil Radek Červinka
8. srpna 2013 07:21
Pokud člověk potřeboval rychlý přístup k bitmapě ve VCL tak použil její property ScanLine kdy se dostal přímo k jejím obrazovým datům. Podobný přístup platil i u FireMonkey ve verzi XE2, ale s nástupem většího počtu platform a důraznějšího využití grafického HW (GPU) na různých platformách vznikl požadavek na komplexnější řešení.
Byl jsem požádán o implementaci výstupního filtru, který implementuje resampling, který bude kvalitnější než implementace ve FireMonkey. Implementace ve FMX totiž používá funkce OS, které nejsou pro naše účely dostačující, a navíc pro každou platformu může tím pádem dát kapánek různé výsledky, což je pro nás nepřijatelné. Pro VCL podobné řešení existuje např. ve formě projektu Graphics32, ale to nejde přímo použít protože jsem chtěl něco co bude lehce upravitelné na OSX a mobilní zařízení, což v případě uvedené knihovny by znamenalo dost práce. Naštěstí jsem našel původní knihovnu, která byla pro implementaci v Graphics32 použita - Interpolated Bitmap Resampling using filters - VCL (lokální kopie, protože autor po začlenění ji přestal udržovat, XE4 compatible).
Více...
vložil Radek Červinka
2. srpna 2013 01:29
Pokud při běhu Vašeho programu uživatelé reportují tuto chybu, tak vězte, že s největší pravděpodobností se jedná o jeden z těchto dvou problémů:
- program je spuštěn z namapovaného disku (ať už se jedná o síťový disk nebo třeba flešku)
- s menší pravděpodobností je na počítač nainstalován špatný antivirus
Více...