Apple zjemnilo licenci pro aplikace pro iPhone

vložil Radek Červinka 9. září 2010 22:39

Pokud máte Delphi Prism a MonoTouch můžete vyvíjet aplikace pro iPhone.

Ale od dnešního dne Vaše aplikace pro iPhone lze i prodávat přes App Store u Apple, což dříve nešlo - bylo možno jen dodávat zákazníkům. Umožňuje to změna licenčních podmínek, kdy nyní Apple povoluje prodávat aplikace bez omezení vývojového prostředku.

Původní omezení dělalo starosti i vývojářům nativního Delphi, kdy se zvažuje podpora ARM (čti: iPhone a/nebo Android) do některé z příštích verzí - viz. roadmap Delphi. Podle mne v původní verzi licence Apple silně přestřelilo a teď se vrací na (podle mne) správnou cestu.

Aktualizace: Úplně jsem zapomněl, že už v současnosti můžete nativně vyvíjet pro iPhone ve FreePascalu a nějaké info o plánech pro Android a FreePascal.

Tagy:

Novinky

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců