Castalia zdarma pro Delphi a RAD Studio XE7

vložil Radek Červinka 22. září 2014 23:47

Castalia zdarma pro Delphi a RAD Studio XE7. Castalia je rozšíření Delphi zaměřené na produktivitu. Osobně jsem ho nikdy nepoužíval jelikož je relativně drahé, ale nyní je dostupná free verze pro majitele XE7.

Castalia


Nabízíme Delphi školení a konzultace na různá témata, primárně ve Vaší firmě.

Tagy:

Nástroje

Komentáře

23.9.2014 12:06:59 #

JaroB

Castalii jsem měl v BDS 2006, nebylo to zpočátku špatné, ale v porovnání s GExpertem a CNwizardy se mi to zdálo dost chuďoučké. Ale to je jen můj subjektivní pohled. Třeba se to za pár let vylepšilo...

JaroB

23.9.2014 16:45:55 #

yamaco

Zdravím,

jelikož jsem u nabídky DXE7 zahlédl i Castalli a nikdy předtím jsem s ní nepracoval, pouze s CnWizards, nainstaloval jsem si trial verzi a třetím dnem ji používám. Vyzkoušel jsem i GExpert a můj pohled je následující:

- každý z těchto tří systémů je užitečný, existují funkce, které jsou jen v některém z nich
- CnWizards, přestože se dají nastavit, mi přijdou tak, že IDE spíše přeplácavají ovládacími prvky než aby jej zpřehledňovaly
- GExpert nemá (nebo jsem alespoň nenašel) vizuální čáry, spojující bloky begin..end, case..end apod. Pokud má, prosím o sdělení, kde v nastavení se dají najít.
- Castalia má šikovně řešený systém Smartkeys a ClipBoard History, v porovnání se zbylými dvěma je funkčně chudší

Závěr je takový, že momentálně ještě nevím, ale i přesto, že je Castalia placená, se patrně rozhodnu pro ni.

yamaco

23.9.2014 18:02:55 #

Richard Kubát

Já jen jestli to někomu neuniklo: Castalia je teď zadarmo, pokud si do 30.9.2014 pořídíte některý produkt z rodiny XE7. A jako bonus ještě FastCube VCL 2, poměrně šikovný nástroj na uživatelské analýzy dat.

Hezký den všem, -- RK

Richard Kubát

23.9.2014 18:37:59 #

yamaco

Dobrý den pane inženýre, ano, máte zcela pravdu. FastCube je extrémně rychlý nástroj pro tabulkovou a grafickou OLAP analýzu a máme ji integrovánu do všech našich aplikací - uživatelé se, soudě dle jejich zpětné vazby, bez ní neobejdou a velmi rychle si na ni zvykli zejména jako skvělý nástroj pro rychlou tvorbu podkladů pro všemožné statistické výkazy.
Pro zajímavost, již od verze 1 provádím pro FastReports Inc. její českou lokalizaci a mám tedy její licenci zdarma. Verze 2 (stávající) opravdu nemá chybu - posíleny byly zejména prvky business grafiky.  Zdraví KJ

yamaco

23.9.2014 19:08:35 #

pepak

Obecně k těmto nástrojům nemám moc důvěru, připadá mi, že nabízejí příliš mnoho funkcí, které mě nezajímají, takže se v nich ty zajímavé ztratí. Ale Castalii jsem teď zběžně zkoušel a čím dál víc jsem nakloněn si ji koupit už jen kvůli dvěma drobnostem: propojovacím čárám mezi begin/end a inline vkládání proměnných. Navíc to funguje i v Delphi 5, takže jasné plus. Jediné, čím si nejsem jistý, je licence - web autora o ní taktně mlčí, asi aby potenciálního kupce zbytečně nerozptyloval, ale mě by se docela hodilo vědět, jestli když si koupím Castalii, můžu ji používat na všech svých počítačích a všech svých Delphi, nebo jestli se ode mě očekává jedna Castalia pro každý počítač a každé Delphi zvlášť.

pepak

23.9.2014 20:06:23 #

Zdeněk Vašků

My ji používali v Delphi 7. Celkem ok. Posune to IDE trochu dopředu.

Zdeněk Vašků

13.10.2014 18:14:38 #

Nazgul

Je to pomalé, rozjebe to české znaky v řetězcích, shodilo mi to IDE. Testování jsem po pěti minutách ukončil a odinstaloval.

Nazgul

16.10.2014 0:00:41 #

Daniel Andrascik

to pepak: cary medzi begin/end robi aj CnWizards. Nie som si isty co myslis tym inline vkladanim premennych

Daniel Andrascik

21.10.2014 16:02:30 #

carlok

inline vkladani promennych: clovek napise deklaraci uprostred kodu, plugin ji presune do relevantni var sekce ... cena utechy za to ze ObjectPascal / delphi nepodporuje deklaraci promennych ve vnorenych scopech.

carlok

22.10.2014 15:11:30 #

radekc

Podle mne něco podobného funguje i jen v IDE, resp. vím že to funguje u FOR.

Tj. napisi FOR x := 0 to 10 do a stisknu ENTER a on dodeklaruje x.

radekc

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

Pokud chcete podpořit tento server libovolnou částkou, můžete použít PayPal. Moc děkuji.

Delphi Certified Developer

O Delphi.cz

Delphi je jediný moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64 , Mac OSX a na iPhone a Android (s výhledem na další platformy díky FireMonkey) na současném trhu (včetně Windows 10).

V současnosti je světová komunita přes dva miliónů vývojářů.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS