Vylepšení helpu u Delphi 2005 - Delphi 2010

vložil Radek Červinka 12. srpna 2010 23:34

Obecně je známo, že s příchodem Delphi 2005 (tehdy) Borland převzal pro zobrazování helpu parodii se jménem Microsoft Document Explorer. Postupem času se sice help (i jako Embarcadero) vylepšoval, ale stále nedosahuje kvalit (a hlavně rychlosti) původního Delphi 7 helpu.

Díky bohu Embarcadero generuje help i v CHM, ke stažení na docs.embarcadero.com. A naštěstí nějaký dobrák napsal experta do Delphi se jménem CustomHelp, který umožňuje upravit nebo přidat další datové zdroje pro integrovaný help a to jak ve formátu HLP, CHM nebo MDE, popř. datové zdroje na internetu atd. atd. Prostě co Vás napadne.

Nyní tedy máte několik možností - používat z nových Delphi původní help z Delphi 7 (nepopisuje nové věci - viz letem zde na serveru), nebo si stáhnout z uvedené adresy CHM verzi aktuálního helpu (případně verzi pro Vaše Delphi), která není špatná a hlavně z hlediska rychlosti je velmi dobrou variantou.

Takže jak na to?

Z domovské adresy projektu CustomHelp si stáhněte zdrojové kódy experta (aktuálně 1.2.2), v podadresáři Projects si najděte svoji verzi a nainstalujte balíček experta.

Nyní se v menu Help objeví nová položka Configure Custom Help a po jejím zvolení se zobrazí konfigurační dialog, kde můžete přidávat nebo upravovat soubory nápovědy. Nás zajímá především záložka File based providers.

konfigurace

Přidání helpu není nic složitého, jen pozor na volbu trim namespace. Na obrázku je vybraný soubor CHM pro Delphi 2010.

Pokud nyní stisknete F1 zobrazí se dialog podobný následujícímu:

rozcestník

Nyní kliknutím na příslušný řádek se zobrazí hledané klíčové slovo v příslušném helpu.

Upozornění: pro web based providers se prohlížeč konfiguruje na záložce general.

Pokud potřebujete přesný návod - zde je video.

Tagy: , , , , , ,

Rozšíření Delphi

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců