Delphi world tour 2012

vložil Radek Červinka 3. srpna 2012 01:29

Delphi World Tour 2012

Obrázek jsem si vypůjčil od australského zastoupení. Ale důležité je, že u nás budou konference 12.9. v Praze a 13.9. v Bratislavě, jako obvykle bude řečníkem Pawel Glowacki.

Co přesně bude obsahovat XE3 Vám zatím neřeknu, ale něco napoví obrázek.

Tagy:

Akce

Komentáře

3.8.2012 6:37:51 #

Vladimír Klaus

Tak z obrázku by se dalo třeba i usuzovat, že bude možné vyvíjet Metro aplikace. Ale to je myslím bohužel utopie... :(

Vladimír Klaus

3.8.2012 10:01:48 #

Radekc

@Vladimír - co přesně chápete pod pojmem Metro aplikace? Různí lidé chápou pojem Metro různě. Někdo to chápe jako WinRT aplikace, což není správně.

Radekc

3.8.2012 10:11:56 #

Leoš

Developer Express má od poslední verze komponentu, která se tváří ála MetroUI.

Viz:
http://www.youtube.com/embed/eRUE-snZijM

Bohužel to mají pouze v tom velkém Subscription a nejde to koupit samostatně (nebo aspoň nešlo), vyzkoušet to ale určitě půjde v Trial verzi.

Jinak obecně k Metro - ona je otázka, jak moc se to chytne. Já si myslím, že je to "chytlavé" na mobilech (Windows Phone 7) a na tabletech, na domácích počítačích jsem skeptický a v podnicích (s výjimkou manažerů) si myslím že to moc nasaditelné nebude. Ale uvidíme.

Leoš

3.8.2012 10:47:02 #

Radekc

Jinak jak jsem byl upozorněn, tak nově je pojmenování Metro odmítnuté a hledá se nové slovo - http://www.zdnet.com/is-metro-now-a-banned-word-at-microsoft-7000002052/

Radekc

3.8.2012 11:23:59 #

Mira

Je otázka, jestli má smysl psát Metro aplikace jinak než pro WinRT. Můj momentální názor je, že Metro aplikace směřují zejména na mobilní telefony a tablety. Většina těchto mobilních zařízení je postavena na ARM architektuře, a na té poběží pouze WinRT aplikace.

Mira

3.8.2012 12:29:28 #

Vladimír Klaus

@Radek: Já to chápu (možná poněkud nesprávně) jako něco, co mi umožní dělat věci pro Windows Phone 7 a Windows 8 RT + samozřejmě být schopen to umístit do jejich Storu. Tedy jakási analogie k iOS a OSX.

@Leoš: Ano, DevEx tam má TdxTileControl. Funguje i vypadá to pěkně, jen teď přijít na nějaké vhodné použití pro klasickou desktopovou apliakci :)

Podle mě se to chytně hodně - MS to nasazuje všude a je to dobře. Čistý design, univerzálnost, informativnost aktivních panelů a nebo teď třeba nově www.outlook.com. Když vidím Android a Mac, tak to je už opravdu jen lesklý barevný hnus, který se několik let nemění... "Bohužel" se to prodává, tak je jasné, kde je Embd priorita. To jen takový malý povzdech na závěr. :-)

Vladimír Klaus

3.8.2012 12:58:28 #

Radekc

@Mira - zapomněl jsi na kiosky, tj. např. v hospodách. Myslím si také, že se to prosadí - MS to tlačí jak se dá. Analogie viz Ribbon. Ale čas ukáže.

Radekc

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců