Dozvuky semináře z Brna

vložil Radek Červinka 28. května 2014 22:39

Jak bylo už předtím oznámeno: 27.5.2014 proběhla v Brně prezentace XE6.

Celkem se dostavilo 135 (ze 160 přihlášek) zájemců, což není špatné. Pawel byl opět velmi dobrý, osobně mne potěšilo, že o většině témat si zde laskavý čtenář už mohl něco přečíst (vyjma BaaS a Datasnap) včetně Box2D.

Brno

V závěrečné části padla otázka ohledně podpory Windows Phone, následována anketou o počtu uživatelů mobilních OS (Android x iOS x WP) mezi účastníky. Většina lidí měla Android, několik iOS a myslím 4 lidé WP, což potvrzuje i slova Pawla že není komerční zájem pro WP. Pro úplnost: iOS je mnohem více populární v USA.

Pro mne osobně bylo zajímavé i setkání se dvěma účastníky, kdy jeden mi popisoval svůj projekt, který má sdílený kód mezi programem pro DOS (TP5.5), Windows (Delphi), Linux (Kylix), Android (XE6) a myslím i iOS (XE6). Jedná se o SW pro lékárny - bohužel jsem si nedokázal zapamatovat jeho jméno.

Druhý byl velmi zajímavý program od p. Daniela Jenne (FMX v XE6) pro práci v terénu (SQLite, výrazné použití LiveBinding, práce s grafikou atd). Moc pěkné. Mimochodem jeho recenze verze Delphi XE5 je moc pěkná, včetně ukázky reálné aplikace pro ovládání HW a na nic si nehraje.

Brno

PS: Pawel je vlevo, já vpravo.

Tagy:

Akce

Komentáře

1.7.2014 16:42:31 #

RadekV

Ohledne mobilnich platforem - osobne s timdle nazorem uplne nesouhlasim. Ano, Android je sice kral na mnozstvi telefonu ale z komercniho hlediska tam lidi nechcou za cokoliv platit (= je to nabouchany reklamou). iOS zaostava na poli inovaci a ztraci svuj podil na trhu. A to i v US, v EU jeste vic. WP ovsem roste a roste. Ano, je jasne ze hodne velky duvod pro to je telefon ala Lumia 520 kdy za dobrou cenu clovek dostane dost dobry telefon.

Ptat se IT lidi co maj za telefony a pak to prohlasit za "komercni zajem" neni nejstastnejsi. Pulka z nich ma Android protoze se do toho daj krast aplikace :-) Druha pulka ho pak ma proto ze prece nejsou tupe ovce aby si koupili predrazeny Apple a Microsoft je zlo nejvetsi :-D

Ale chapu ze delat neco v klidu pro milardu androidistu a delat neco s problemama pro WP nedava  firme zasadni moznosti volby :-D

RadekV

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců