Drag and Drop Component Suite pro Delphi

vložil Radek Červinka 14. října 2010 01:12

Drag and Drop Component Suite pro Delphi, autor Anders Melander, je freeware VCL knihovna komponent, která do Delphi přidává podporu pro drag&drop na bázi COM, tj. třeba z Průzkumníku nebo Outlooku.

Delphi má integrovanou podporu pro D&D, ale ta je limitována jen pro aplikaci. Pokud potřebujete D&D do cizí aplikace (Excel, Word …) nebo naopak z cizí aplikace, je možné použít tuto knihovnu, která mimo jiné implementuje rozhraní IDropSource, IDropTarget, IDataObject a IAsyncOperation.

Podporované verze: Delphi 5 - Delphi 2010 (XE určitě nebude problém).

Knihovna obsahuje mnoho dem, z nichž mne zaujalo dropnutí mailu do naší aplikace z plnotučného Outlooku, jeho rozparsování přes MAPI a zobrazení jednotlivých částí. Ale komponenty toho umí mnohem více (používám jen jejich malou část).

Mimochodem autorův blog obsahuje několik dalších zajímavých komponent a programů, např. Resource Editor.

Tagy: , ,

Komponenty

Komentáře

14.10.2010 2:21:37 #

pingback

Pingback from topsy.com

Twitter Trackbacks for
        
        Delphi.cz | Drag and Drop Component Suite pro Delphi
        [delphi.cz]
        on Topsy.com

topsy.com

14.10.2010 13:57:09 #

Jarin

tyto komponenty pouzivam ... jedina "nevyhoda" je, ze pri presunuti souboru do formulare, kdyz dam do OnDrop napr. Showmessage, tak je procedura drag&drop stale aktivni, tj. ze pri posunuti mysi z okna se stale operuje s tim pretahovanym souborem a je mozne ho pretahnout jinam ... toto je potreba resit napr. pomoci SendMessage a pak zpracovat soubory a pouzit ShowMessage

v pripade klasickeho WMDropFiles toto potreba neni

Jarin

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců