FastCube Embarcadero Edition

vložil Radek Červinka 11. dubna 2012 23:15

Asi jsem to tu již psal. Pokud máte Delphi XE2 (resp. něco XE2 / a to podle všeho i Starter) máte možnost si zdarma stáhnout ořezanou verzi FastCube - ke stažení z CodeCentral: 28513 - FastCube Embarcadero Edition (podle porovnání verzí FastCube to zase až tak řízlé není).

FastCube

Pro ty co FastCube neznají tak se jedná o nativní OLAP komponenty, tj. komponenty sloužící pro analýzu dat. Uživatel si může libovolně přeskupovat filtrovací pole a tím jednoduše provádět analýzu nad předanými daty a výsledek pak exportovat (Excel, HTML, Word…) nebo vytisknout přes FastReport.

Pokud se podíváme na předchozí screenshot, uvidíme dva první sloupce (lze samozřejmě přidávat další sloupce), které se dají libovolně zavírat nebo případně odstranit. V sekci Vrstvy jsou pak výsledky. Vrstvy se dají jednoduše upravovat (třeba kliknutím na tlačítko suma).

FastCube

Trochu problém je, že po nainstalování je to asi v azbuce, ale pohledem do "c:\Program Files (x86)\FastReports\FastCube Embarcadero edition\Res\Czech\mk.bat" zjistíte, jak to vyřešit (spuštěním bat se vygenerují dva .pas soubory a ty přidáte do projektu nebo jimi přerazíte ty originální v adresáři LIBD16…). Pokud chcete mít i komponenty v IDE v nějakém jiném jazyce, je nutno rekompilovat. Zde bohužel narážíme na problém, že je nejedná o plnou verzi - musíte upravit soubor fcd16.dpk.

// zapoznámkovat
//  fcCustomFormat in 'fcCustomFormat.pas',
//  fcRange in 'fcRange.pas' {fcrange_form},

Nyní použijete "c:\Program Files (x86)\FastReports\FastCube Embarcadero edition\recompile.exe" a průvodce vás provede kompilací. mělo by to být OK.

Ideální je začít pohledem na dema v adresáři c:\Program Files (x86)\FastReports\FastCube Embarcadero edition\Demos.

Další komponenty pro OLAP co znám jsou HierCube, ale jsou spíše v udržovacím módu.

Tagy: , ,

Komponenty

Komentáře

12.4.2012 9:33:23 #

Karel Janeček

Zdravím, toto je jedna z neskvělejších komponent a ve svých aplikacích ji využívám od jejího vzniku, tj. cca 4 roky. Její nejlepší vlastností je skutečnost, že umožňuje pro uživatele velmi jednoduchou cestou získat pokročilé pohledy na uložené informace dle jakéhokoliv přání - našimi klienty využíváno zejména ke tvorbě podkladů pro pravidelné statistiky, kdy se jejich formuláře často mění. Výjimečnou vlastností je rovněž možnost doplňovat vlastní funkce do FastScriptu a využívat je pak ve filtrech nebo výrazech v Cube schématu (praktický příklad - pro statistiku přestupků se zjišťuje počet přestupků, spáchaných mladistvými osobami - pomocí jednoduché funkce hotovo za méně než dvě minuty). A připravovaná verze 2 FastCube bude lahůdka :-)

Karel Janeček

12.4.2012 9:34:27 #

Karel Janeček

Ještě poznámka - bylo mi ctí dodat lokalizovat FastCube pro společnost FastReports do češtiny (před těmi 4 roky) :-)

Karel Janeček

12.4.2012 11:36:34 #

Zdeněk Vašků

Koukám, že to je hodně podobné PivotGridu od DevExpressu. Musím říct, že uživatelům se tento typ zobrazování dat velice líbí.

Zdeněk Vašků

21.5.2012 14:29:24 #

Tom Eminger

Při pročítaní jsem narazil FastCube a jelikož jsem kdysi zakoupil Standard edici, stahl jsem FC 1.9 z 17.02.2012 a nainstaloval do Delphi 2010. Instalace proběhla bez problémů. Začal jsem s ni tedy pracovat. Protoze jako reportovací nástroj používam FastReport 4 a FastScript 1.9 je k dispozici,  chtel jsem data z kostky zobrazit v reportu, nebo grafu a použit editor vzorců. Zjistil jsem ze mi chybi komponenty jako napr TfcGridReport tak jsem hledal  http://www.fast-report.com/en/forum/index.php?showtopic=8585
V složce sveho PC  jsem našel c:\Program Files\FastReports\FastCube\recompile.exe
Domnivám se že tento čaroděj by měl zajistit integraci s Fast Reportem, tak že po jeho provedeni naleznu chybějicí komponenty na záložce FastCube 1,0  ale nepovedlo se. Pokud někdo znáte řešení, podělte se. .  

Tom Eminger

21.5.2012 15:43:28 #

Karel Janeček

To Tom: Nevím jistě, ale já používám FC Professional a funguje mi to přesně tak, jak je popsáno, že by to fungovat mělo, tzn. v pořádku. Nemůže být problém právě ve Standard edition ?

Karel Janeček

23.5.2012 17:37:28 #

Tom Eminger

To Karel: Děkuji za reakci,dival jsem se na porovnáni verzí viz http://www.fast-report.com/en/products/report-for-delphi-fastcube-feature-matrix.html a tam vidim rozdil ve verzi Standard a Professional pouze v tom, že v edici Pro jsou k dispozici zdrojové kody, jinak se jevi stejné a obě se odkazuji na spolupráci s FastScriptem a FastReportem.Na XP SP3 D14 se mi zdarilo udelat c:\Program Files\FastReports\FastCube\LibD-1064632320\frcd14.dpk ale balicek BPL se nezdaril preklad DockForm.dcu nemam k dispozici.Na jake konfiguraci provozujete
FC Professional- uvaha o koupi.   A připravovaná verze 2 FastCube bude lahůdka :-) kde je k dispozici nejeke info, dostupnost atd. Dekuji a jsem s pozdravem

Tom Eminger

24.5.2012 9:27:11 #

Karel Janeček

Win 7 SP1, Delphi XE, ale fungovalo mi to i na předchozím PC s WinXP SP3 a Delphi 2007. FastCube´2 se připravuje již dlouho a rovněž se na ni velmi těším, nástřel novinek je např. zde: http://www.fast-report.com/en/forum/index.php?showtopic=6331

Máte v Recompile.EXE správně nastaveny všechny cesty ? Pamatuji si, že jsem musel použít Recompile jak pro FastReport, tak pro fastCube. A ještě by mohl být problém s několika verzemi FastScriptu v adresářích FastReports - zkuste prověřit (soubory FS jsou na několika místech).

Karel Janeček

24.5.2012 12:53:05 #

Tom Eminger

To Karel : Pouziti recompile jak pro report tak pro kostku nedoporucuji - rozhodi to aplikace a pak nejdou prelozit a BPL neslo udelat. Po Odinstalovani poskozeneho Fast Reportu  a opetovne Instalaci FR 4  4.11  jsem pak otevrel v Win7 Pro ,Delphi 2010 c:\Program Files\FastReports\FastCube\Source\Fr\frcd14.dpk a nechal udelat frcd14.bpl integracni balicek a bylo hotovo. V XP Sp3 to potom proslo take. Takze toto se zdarilo. Dekuji za podporu a kostce zdar. Uvidim jak se bude darit dale, pokud budete  ochotem nad kostkou komunikovat, bude mi potesenim.S pozdravem Tom

Tom Eminger

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců