Firemonkey ImageList

vložil Radek Červinka 28. dubna 2015 22:21

V Delphi XE8 byl konečně přidán do knihovny FireMonkey TImageList. Ale na druhou stranu to není až tak obyčejný imagelist jako ve VCL.

Firemonkey Image List

Na obrázku je vlevo seznam zdrojů obrázků, dole je seznam výsledných obrázků a uprostřed je rozpracovaný obrázek (pro jistotu je to dolní s indexem 3), který má dvě vrstvy - zdrojový obrázek delete a zdrojový obrázek folder. Výsledný obrázek vzniká sloučením vrstev a pro použití v komponentách je toto sloučení transparentní.

Firemonkey Image List

Většina komponent, kde to má smysl, byla rozšířena o podporu imagelistu.

Tagy: ,

Novinky v Delphi

Komentáře

30.4.2015 12:06:19 #

Ondřej Pokorný

Pěkné! Ještě by bylo dobré, kdyby se v rámci jednoho image listu daly paralelně vkládat ikony v různém rozlišení (t.j. aby kvůli různým DPI člověk nemusel manuálně spravovat 2 nebo 3 image listy).
Čili aby každý obrázek v image listu mohl mít duplikát v jiném rozlišení. Pak by se akorát nastavilo Width/Height a použily by se správné ikonky.

Ondřej Pokorný

1.5.2015 9:46:05 #

radekc

To by mělo jít. Každá ikona by měla být vložitelná v různém DPI (poklepáním na ikonu se spouští multi resolution image editor - to už mají předchozí verze).

radekc

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců