Firemonkey a nativní chování

vložil Radek Červinka 2. října 2012 21:23

Až teď jsem objevil, že Firemonkey v XE3 má skrytou podporu pro speciální chování na různých platformách, kdy se volitelně pro některé prvky FireMonkey chová jak je na dané platformě zvykem. No objevil - upozornil na to spoluautor FireMonkey v ruštině - na blogs.embarcadero.com. Podpora je zatím u TComboBox a TCalendar.

TComboBox

V případě TComboBox se mění chování, které je v podstatě ekvivalentní chování normálního comboboxu - píšu raději v podstatě, protože přestože mi připadá stejné, tak si nejsem jist zda je úplně stejné a nechci pak aby někdo řekl že jsem jako řekl :-). Vzhledem je TComboBox stejný jako Firemonkey verze.

V případě TCalendar je situace jiná - zde se mění vzhled i chování - resp. zde musím věřit screenshotům, protože v RTM verzi není iOS a verze pro Windows 7 vypadá jinak - takže předpokládám, že se jedná o screenshot ze service packu.

Windows 7

Window 7

Mac

MAC

iOS

iOS

Podle všeho je poslední případ přímo nativní prvek. Implementačně je to v FMX.Pickers potažmo

{$IFDEF IOS}
  FMX.Pickers.iOS;
{$ELSE}
  FMX.Pickers.Default;
{$ENDIF}

Je to jak bylo uvedeno v konferenci - nativní prvky budou podle všeho použity tam, kde to bude mít smysl.

Tagy: ,

FireMonkey

Komentáře

3.10.2012 9:26:23 #

RadekV

Netusis zda to "Nativni" znamena opravdu nativni UIKit prvek a nebo jen pixel perfect vlastni implementaci pickeru ?

RadekV

3.10.2012 10:34:56 #

Radekc

Netuším. Každopádně v aktuální volně dostupné verzi je to vlastní implementace - ale vypadá to jinak než to co prezentují.

Radekc

3.10.2012 11:53:13 #

bullhead

...jen drobnost k Firemonkey:

Když jsem v pondělí urgoval FastReporty, kdy budou QR kody co slibovali na začátek tohoto roku, tak mi napsali že vývoj FastReport 5 VCL je zastaven ("holding") a dělají prioritně na FireMonkey verzi - což je určitě pro ty, co začalí FM používat, dobrá zpráva.

B.

bullhead

3.10.2012 15:40:55 #

Zdeněk Vašků

Nevím jestli jsem to pochopil nebo mi něco uniklo, ale měl jsem takový dojem že pixel-prefect je děláno přes bitmapy. Ale nejsem si jist, myslím že vždycky vykreslují sami.

Zdeněk Vašků

3.10.2012 16:05:03 #

Radekc

To máš pravdu, ale bylo řečeno, že v určitých případech se budou používat přímo nativní prvky (když to bude mít smysl) - a v případě selektoru pro datum mi to přijde rozumné. Jestli to bude ale tak, to se uvidí až u mobile

Radekc

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců