Graphics32 aneb GR32

vložil Radek Červinka 12. února 2010 00:54

Graphics32 (nebo jednoduše GR32) je knihovna vytvořená pro ultra rychlou práci s 32-bit grafikou v Delphi a Kylixu. Knihovna je optimalizovaná pro 32-bit pixelové formáty a nabízí rychlé operace s pixely a grafickými základními prvky a ve většině případů je mnohem rychlejší než standardní TCanvas. Podle autorů je v práci s pixely stokrát rychlejší a 2-5 rychlejší v kreslení čar (a podle mne nekecají).

Delphi Graphics32

Licence: Mozilla Public License.

Kromě jiného knihovna podporuje Alpha blending, vrstvy, resampling obrázku a různé transformace atd.

Domovská stránka projektu je graphics32.org, ale většina nových změn včetně podpory Delphi 2007-2010 je na sourceforge v SVN.

Domovská stránka také obsahuje seznam programů, které knihovnu používají. Mne z bohatého seznamu zaujal Mandala Painter (resp. ukázka práce s ním).

Tagy: , ,

Komponenty

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců