Delphi.cz

Český portál Delphi

Náhodné výkřiky 4

Resp. spíše několik zajímavých odkazů, třeba se někomu bude něco hodit.

Delphi obsahují knihovnu zlib (už jsem to tu popisoval), ale v případě starších Delphi se nejedná o aktuální verzi. Což se dá napravit např. zde: delphi zlib.

OCR je vždycky komplexní a dlouhodobá záležitost, takže hodně lidí překvapilo, že Tesseract OCR je nyní ve vlastnictví google a ten tuto knihovnu zpřístupnil masám. Tohle by mělo být Delphi zapouzdření (bez záruky, zdroj).

Ten maník, co vede blog synopse (jeho PDF knihovna pro Delphi velmi populární) napsal krátký článek o tom, jak psát rychlé multi thread Delphi aplikace, resp. kde může dojít k nějaké brzdě (pozor, ono to bude rychlé i tak v porovnání např. s javou, ale vždy se dá něco ještě urychlit).

Byl jsem upozorněn (díky MilosH) na Cindy components. Jedná se o balík jednotlivých komponent, které vypadají celkem vizuálně zajímavě. I když na sf.net je uvedena GPL licence, ve skutečnosti se jedná o duální licenci GPL nebo MPL.

Hooknutí je napíchnutí své aplikace někam jinam, třeba i do cizí aplikace: THook Delphi Class with Source Code na delphi.about.com.

A na závěr Delphi verze Api rozhraní pro Cairo, Pango, RSVG. Modří již vědí, pro ostatní to nemá moc význam.

P.S.: Pokud znáte nějaké použitelné OCR pro Delphi, tak neváhejte a použijte komentářů. To samé platí pro nějaké zajímavé zdrojáky a komponenty.

Datum: 2011-05-24 22:38:00 Tagy: komponenty, praxe, optimalizace, RTL

Komponenty