Náhodné výkřiky 49

vložil Radek Červinka 6. května 2015 22:49

Pravidelný obšťastník ze světa Delphi je opět zde.

Většinu z novinek už šla na twitteru delphi.cz (a čím dál více jen tam), ale přesto:

Nativní html editor - nová delphi komponenta

V podstatě u všech co jsem kdy potkal se jednalo o zapouzdření nějakého prohlížeče - nejčastěji IE. Ale pozor, WYSIWYG HTML Editor for Delphi je 100% native Delphi code, s podporou VCL (Win32/64) a FMX (Windows/OSX).

XE8 a XE7 opravy

Ačkoliv původně mělo být u XE8 vše po release jen pro předplatitele, Embarcadero už vydalo dva hotfixy:

Kromě toho i pro XE7 (což je překvapivé po vydání XE8)

Zásadní informace o Windows 10 a Delphi

Marco Cantu publikoval rozsáhlý článek Microsoft BUILD, Windows 10, and Delphi and C++Builder, kde shrnuje obsah MS konference Build a dosah daných události v závislosti na Delphi (hlavně část ohledně Project Centennial - se týká VCL aplikací).

Ve zkratce: full support for the Windows 10 platform is in the RAD Studio roadmap and the company is fully committed to it a na google plus pak upřesnil: This is a confirmation that full Windows 10 support is coming in RAD Studio in 2015, exactly like mentioned in the roadmap.

AppAnalytics

XE8 obsahuje pěknou komponentu TAppAnalytics, což při přidání do aplikace umožní sledovat používání aplikace, odesílání anonymních informací o použití aplikace na server a tam je vyhodnocovat. To umožní rozhodnout, které části jsou a jak používané. Podpora je i pro mobilní aplikace.

Registrovaným uživatelům XE8 je dostupné 10 tisíc událostí měsíčně zdarma pro jednu aplikaci, registrace appanalytics.embarcadero.com.

Tagy: , , , ,

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců