Náhodné výkřiky 58

vložil Radek Červinka 4. června 2024 21:25

Narazil jsem na seřazený seznam open source komponent z posledních let dostupný na github. Je to podle let a stars + pár dalších perliček (třeba open source CAD nebo projekt, který je fork něčeho co jsem kdysi napsal). Pascal Pantheon.

A když už jsem u toho GitHub, tak sem tam přidám i něco na github.com/delphicz.

Hodně teď pracuji s unigui, resp. dělám pseudomobilní aplikaci pro techniky v terénu přes desktop verzi a výsledek je slušný (kdyby měl někdo zájem o školeníčko nebo zdrojové kódy kostry aplikace za úplatu…). Screenshot

Ale narazil jsem pro zajímavost na něco podobného jako UniGui, ale i pro FPC a bez silné JS knihovny. Přijde mi to relativně slabší - xProject F9 - green-hill.srl (jméno je tedy asi xProject F9, ale krk na to nedám), ale i tak celkem impresivní. Cena podobná, ale jak jsem psal i pro FPC. Jako jedno z dem je i samozřejmě FishFact :-), bez toho to nejde.

Opět se mi potvrdilo, že perla MMX Code Explorer není moc známá (je i pro D12), tak to zkouším vylepšit.

Podobně cítím i Grijjy Foundation, excelentní knihovnu např. pro Google protocol buffers, nebo serializaci JSON a BSON (osobně ale na JSON používám DMVC framework - viz nedávno - ale pokud chce někdo jen pár souborů a ne celý framework, tak klidně Grijjy).

SonarQube je obecný code analyzér a existuje pro něj Delphi plugin.

ChatGPTWizard je plugin pro IDE pro ChatGPT, WriteSonic nebo YouChat. Je dostupný i v GetIt přímo z IDE.

IDE Fix Pack 6.5 released (Delphi 2009 – 10.3). Jelikož Andy pořád zůstal na D2009, tak tam opravuje chyby, které jsou v novějších verzích opraveny, resp. FixPack z velké části integrován a chyby opraveny.

Tagy:

Komentáře

5.6.2024 13:07:45 #

Jiří Vráždil

Díky

Jiří Vráždil

Přidat komentář
biuquote
  • Komentář
  • Náhled
LoadingNaše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců