Narazil jsem na několik zajímavých věcí, a i když jsem většinu nezkoušel, třeba se někomu budou hodit.
TMS WebCore a designer
Musím uznat, že TMS s jejich webcore do toho slušně šlape. Naposledy ukazují na videu databinding v designeru, tj. živá data přimo v designeru a to je celkem cool. Můžete hádat jaké zdrojové data pro prezentaci používají.
video: Live data in the web form designer in TMS WEB Core for Delphi.
SonarQube a Delphi
SonarQube je hodně populární analizátor kódu, který by měl najít vaše problémy. Podporuje přes pluginy různé jazyky a je pecka, že po dlouhých letech vývoje je dostupný
sonar delphi plugin.
Historie ohledně vývoje pluginu je celkem bohatá a datuje se od 2012.
CnPack a AI versus D12.2
Chlapci z CnPack přidávají podporu pro AI toolkity do CnWizards a podporují několik služeb (půlka z nich jsou china, tak jim věřte). Ale integrace AI v D12.2 mi přijde komplexnější viz. screenshot.
TinyBigGames
Neunavní chlapci z tinyBigGames portovali Simple and Fast Multimedia Library (SFML). Koukněte i na zbytek jejich GITu.
WinSoft
Erik Salaj z WinSoft.sk je taky nezmar. Neustále přidává další a další knihovny do svého portfolia, a některé jsou velmi speciální, z poslední doby např. Object Tracking ML for Android, OCR ML for Android, Delphi optical barcode recognition library for Android. Pokud potřebujete knihovnu pro periférie nebo např. čárové kódy atd, tak by v tom byl čert aby to tam nebylo. Osobně používám jejich bluetooth library pro Android, protože my přišla tehdy lepší než univerzální podpora v Delphi.
Rozšíření TService
Klasické služby v Delphi jsou u od cca Delphi 5, postupem času vylepšované. Ale MS nespí a v posledních verzích Windows podporu služeb vylepšuje. Myslím, že EMBT je konzervativní, ale někdy by se některé vylepšení hodilo (myslím, že u nás to byla reakce na změnu napájení). Podívejte se na DDService kde je popis výhod, na konci stránky je odkaz na SVN se zdrojáky.