Oprava ADB.EXE pro spolupráci s dalšími Android tablety

vložil Radek Červinka 29. ledna 2014 22:20

ADB.EXE je debugger pro Android z jeho SDK. Je také částečně používán (resp. asi jeho upravená verze) Delphi pro komunikaci Androidím zařízením. Každopádně pokud nefunguje on, nebude fungovat ani ladění z IDE. ADB má implementováno rozhraní, pomocí kterého komunikuje s driverem pro zařízení. Tento driver je buďto součástí instalace HW (často ho najde windows update) nebo se dá použít generický google driver (případně si v něm upravte konstanty výrobce - asi je to takový vstupní test inteligence). Něco o tom můžete nalézt na stránkách Petra Houfa z EMBT http://petrhouf.blogspot.cz/2013/10/pripravazarizeni.html a petrhouf.blogspot.cz/2013/10/pripravaide.html, případně delphi.org/2014/01/custom-android-adb-usb/.

Pokud se Vám podaří nainstalovat driver, můžete narazit na další problém - ADB nezná vašeho výrobce. A proto tento článek.

ini

V adresáři SDK Androidu najděte adb.exe - a po spuštění adb.exe devices vám ukáže seznam zařízení - tento seznam automaticky zobrazuje Delphi v projekt manageru jako target. Pokud máte seznam prázdný, máte momentálně smůlu.

Pokud ale otevřete ve Windows správce zařízení a vidíte zařízení ADB Debugger (nebo tak něco), tak u něho zobrazte vlastnosti a na záložce podrobnosti vyberte ID hardware. Je tam uveden klíč výrobce. Číslo za VID si opište - 2207

ini

Teď přijde ta zábavná část. Jelikož ADB má zakompilován seznam cca 30 výrobců, myslel jsem si, že mám s půjčeným HW utrum. Ale ne. V hloubi internetu jsem vyštrachal, že ADB hledá ini soubor v adresáři uživatele, kde může být uveden seznam dalších výrobců.

ini

V adresáři je skrytý adresář .android a v něm většinou není soubor adb_usb.ini. Pokud ho vytvoříte, a napíšete do něj např. 0x2207 máte v podstatě hotovo.

Teď už stačí jen

adb kill-server

adb devices

a je hotovo.

Androide: nemám tě rád.

Tagy:

Návody | Praxe

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců