Problém s April 08 Hotfix pro Delphi 2007

vložil Radek Červinka 21. ledna 2011 22:14

Jsa v relativně dobré náladě před víkendem, dal jsem se do menšího úklidu počítače a při té příležitosti jsem reinstaloval Delphi 2007, abych z něj odstranil některé věci. Všechno šlo relativně dobře až do okamžiku, kdy jsem chtěl instalovat April 08 Hotfix pro Delphi 2007 (radstudio2007apr08hotfix.exe).

Tento hotfix není nabízen přes auto update a není ani signalizován v About boxu :-). Delphi 2007 po instalování všeho bez toho hotfixu mají verzi 11.0.2902.10471.

Hotfix mění jen několik souborů (např. delphicoreide100.bpl a ty pak mají 11.0.2987.10779). Tohle by Vás ani tak nemělo zajímat, to by měl instalátor udělat sám (a většinou to i udělá). Říkám většinou, což je důvod proč jsem byl dnes celkem regulérně … nešťastný. HotFix instalátor totiž nekontroluje verze souborů, ale kontroluje nejdříve stav podle zapsané informace v registru a teprve až pak verze souborů (moc to nechápu, stejně ty verze pak kontroluje).

April 08 Hotfix Registr

Při normální instalaci je hotfixlevel = 0. A to je kámen úrazu. Pokud Delphi 2007 přeinstalujete, nebo se něco divného stane, v registru zůstane informace o instalovaném hotfixu a je vymalováno. Za to by si ten, kdo to vymyslel zasloužil …

April 08 Hotfix Delphi 2007

Dle obrázku je vidět, že hotfixer si je jist o své instalaci. Problémem je, že na další straně to napíše All files successfully updated i když se nic nestalo. Vy si toho nevšimnete a zbývá jen kontrola verzí souborů. Pozn.: během aktualizace to normálně vypisuje aktualizované (nebo kontrolované) soubory.

April 08 Hotfix

Korektní průběh instalace hotfixu

Modří již vědí. Řešením je v registru opravit hodnotu na 0 a znovu spustit hotfixer. Ach jo.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Borland\BDS\5.0 
Hotfixlevel

Díky člověku se jménem Zach Saw jsem to nakonec vyřešil bez nasazení regmonu (filemon jsem ale použil, abych se díval proč se nic nestalo).

A pokud bude reinstalovat (nebo i bez ní) nezapomeňte pro Delphi do verze 2010 nebo XE na možnost instalace rychlejšího prohlížení helpu pro Delphi - pro XE (2010 s přivřenýma očima) to již podle mne není třeba.

Tagy: , ,

Návody

Komentáře

22.1.2011 0:07:10 #

pingback

Pingback from topsy.com

Twitter Trackbacks for
        
        Delphi.cz | ProblĂ©m s April 08 Hotfix pro Delphi 2007
        [delphi.cz]
        on Topsy.com

topsy.com

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců