Nejen prodeje Delphi na vzestupu

vložil Radek Červinka 13. února 2012 23:14

Určitě máte přečtenu tiskovou zprávu, kdy EMBT oznamuje, že o proti minulému roku (resp. v období od uvedení do konce roku) je nárůst prodejů vyšší o 54% proti srovnatelnému období v roce 2010, což při zhruba stejných cenách znamená jednoznačně více licencí. Prodeje obsahují Delphi, C++Builder a RAD Studio. A jak jsem uvedl minule, tak velká většina je za Delphi.

Ale nejen to.

ohloh

Pokud se podíváte na ohloh.net, tj. server analyzující úpravy v open source projektech, můžete porovnávat různé věci. Na grafu je porovnání commitů v jazyce Pascal. Pro zajímavost, např. třeba na C#, tak je momentálně cca 3x větší, ale s klesající tendencí, naproti tomu Objective-C (tj. iOS a spol.) je plus-minus na tom stejně.

Minulý týden bylo v Praze setkání celého EMBT pro Evropu a jediné co se oficiálně dostalo na veřejnost bylo od Marca Cantu:nice a že

overall revenues of Embarcadero are in the order of magnitude of a hundred
million USD, and about half of it comes from the RAD Studio family of products

zdroj

Přičemž Delphi je velkou částí licencí. Což určitě na 100% znamená, že Delphi bude dál rozvíjeno se stejnou rychlostí jako poslední 3 roky (unicode, generika, 64bit, OS X, FireMonkey,…) s důrazem na FireMonkey a určitě další platformy.

14.2 má Delphi narozeniny a EMBT pořádá online oslavu s mnoha rozhovory. Tak třeba se prolátne budoucnost.

Tagy:

Novinky

Komentáře

15.2.2012 13:25:50 #

PS

hmm, v tých opensource projektoch je väčšina FPC, Lazarus, + universal ... :)

PS

15.2.2012 14:40:34 #

Radekc

A proč se to tedy najednou tak zvedá  cca v okamžiku vydání XE2 (když je tu FPC stále)?

No podle mne je to jasné - ale klidně si věřte čemu chcete :-)

Radekc

15.2.2012 15:17:45 #

PS

Všetci kúpili Delphi XE2 a začali tvoriť kopec opensource ... asi nie :)

stačí rozkliknúť tú stránku: https://www.ohloh.net/languages/14 Recently Active Contributors: v top 10 contributors 70% lazarus samotný ...

PS

15.2.2012 15:38:32 #

Radekc

Ne tak jsem to nemyslel. To ze hodne lidi koupilo XE2 se prit nebudeme - v opacnem pripade musis tvrdit, ze EMBT lže. Ja si jen myslim, ze spousta lidi aktualizovala svoje projekty pro 64bit nebo unicode a to diky XE2.  

Proste neverim, ze by zrovna v okamziku, kdy se zacala prodaval XE2 najednou spousta lidi zacala pouzivat FPC. Ale ano Lazarus je velmi aktivni - a to je vse. Na takové souhry okolností nevěřím. A není to tak, že bych FPC nefandil - jednu dobu jsem dokonce do něj (resp. do L.) přispíval.

Radekc

16.2.2012 11:26:50 #

Leoš

Tak já koupil XE2 kvůli přechodu z Dotnetu. Kolega koupil XE2 protože viděl XE2 u mně a měl možnost upgrade.  A druhý nový kolega koupil XE2 protože bude programovat s námi a tak něco koupit musel.
A nejhezčí na tom je, že oni dva používají v rámci té licence jen D2007 z důvodů nekompatibility některých knihoven (jeden z nich tuším to XE2 ani neinstaloval). A pokud se mi nepodaří přesvědčit IDAC Informix komponenty aby se chovaly XE2 (resp unicode) kompatibilně, tak budeme v D2007 programovat všichni tři (existuje ovšem i  opačná varianta). Tolik asi ke statistice prodejů XE2 :) Tím nechci kazit náladu nad sympatickou statistikou.

Leoš

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců