Prototype Bind Source

vložil Radek Červinka 29. září 2016 22:45

Pokud používáte FireMonkey tak možná také používáte LiveBindings. No a aby bylo co vizualizovat i během návrhu, je třeba mít nějaká zdrojová data. Proto Delphi obsahuje generátor dat jako komponentu PrototypeBindSource.

Vytvořte si novou FMX aplikaci (třeba ze šablony Header - Footer), a na formulář dejte PrototypeBindSource a ListView. ListView zarovnejte na Align=Client.

Ve Structure View najděte ListView - ItemAppearance a v Object Inspectoru změňte ItemAppearance na ImageListItem.

ListView

Tak a nyní generátor: pravé tlačítko myši na PrototypeBindSource1 a vybrat Add Field. Tím se dostáváme do editoru, kde si vybereme různé generátory. Vyberem ContactBitmaps a ContactNames. Tím máme dva generátory - jeden na obrázky, druhý na text.

PrototypeBindSource

Pravým tlačítkem na ListView - vyberte Bind Visually, čím se dostaneme do editoru vazeb - ten jsem popisoval dříve Visual LiveBindings v době XE3. A prostě propojíte pole.

ListView

a výsledek

ListView

Pokud chcete generovat položky pro ListView ručně, můžete se inspirovat v C:\Users\Public\Documents\Embarcadero\Studio\18.0\Samples\Object Pascal\Multi-Device Samples\User Interface\ListView nebo se podívat do helpu na docwiki.embarcadero.com/Libraries/Berlin/en/FMX.ListView.TListView.

Tagy:

FireMonkey

Komentáře

30.9.2016 14:46:52 #

Nazgul

NějakÁ zdrojovÁ data.

Nazgul

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců