RemObjects Pascal Script a Pascal Script for .NET

vložil Radek Červinka 6. dubna 2010 21:57

Někdy je vhodné rozšířit podporu své aplikace o skriptování. Než budete hledat nebo psát vlastní skriptovací engine dejte šanci Pascal scriptu od RemObjects pro nativní Delphi popř. RemObjects Script for .NET od stejné firmy (mimochodem psané v Delphi Prism - což dá rozum, jelikož RemObjects je spoluautorem Delphi Prism).

Pascal Script

Pascal Script

Pascal Script je volně šiřitelná knihovna včetně zdrojových kódů, která je široce používána - jedním z programů je např. InnoSetup. Kromě klasických elementů pascalu podporuje volání funkcí v externích DLL, podmíněný překlad, include soubory, podpora všech datových typů včetně výčtů a variantů.

Zdrojový kód skriptu je vždy převeden do byte kódu a tento byte kód je teprve vykonáván. Lze také distribuovat pouze tento byte kód, čímž částečně zamezíte přečtení vašeho skriptu (celkem slušně - viz Inno setup Unpacker - kde mají problém právě s dekódováním skriptování).

Podpora je od Delphi 4 až po aktuální Delphi, stejně jako Free Pascal 2.x. Platformy: Win32 ANSI a Unicode (Delphi a FPC), Win64 (FPC, Delphi 64 je v roadmapě), Linux x86 (FPC) a Linux x64 (FPC).

RemObjects Script for .NET

Jedná se free skriptovací engine jak pro Pascal script tak také JavaScript, který můžete začlenit do vašich .NET aplikací. Knihovna je napsaná v Delphi Prism, tj. běh je možný na .NET 2.0 a výše nebo Mono.

více ve Wiki RemObjects

Tagy: ,

Komponenty

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců