Řešení problémů s RAD PHP nebo HTML 5 Builder a Windows XP

vložil Radek Červinka 8. října 2012 22:23

Tomáš Halabala mi poslal vylepšení mého řešení RADPHP s uvedeným problémem na Windows XP.

HTML5 Builder

Řešením je upravit šablonu php.ini.template. Oba nástroje totiž tento soubor používají pro generování při každém spuštění a jak jsem psal minule: česká lokalizaci (../Data aplikací/…) adresářů php nevoní.

Apache httpd.conf načte správně, ale už se mu nelíbí cesta na řádku PHPIniDir v httpd.conf.

Protože jsem chtěl, aby se php.ini načítalo správně a protože se jeho obsah generuje podle potřeby vyvíjené aplikace a podle toho, co je v nastavení HTML5 Builderu, zkoušel jsem přidat do PATH cestu ke generovanému php.ini, která je v mém případě:

C:\Documents and Settings\M&M\Data aplikací\Embarcadero\HTML5 Builder\5.0\php\

jenže asi kvůli mezerám v cestě nebo nevím proč (ani uvozovky nepomohly) jsem neuspěl a tak jsem to nakonec vyřešil následovně:

Upravil jsem soubor v instalaci HTML5 Builderu: ….\HTML5 Builder\5.0\apache\conf\httpd.template.conf tak, že jsem změnil řádek

PHPIniDir %PHP_INI_DIR%
na
PHPIniDir "C:/php"

a pak do vytvořeného adresáře C:/php vložil hard link na HTML5 Builderem generovaný soubor C:\Documents and Settings\M&M\Data aplikací\Embarcadero\HTML5 Builder\5.0\php\php.ini a php stroj už funguje tak jak má.

Windows XP standardně symbolické odkazy nepodporuje i když NTFS ano, proto stačí nainstalovat Link Shell Extension ( hardlinkshellext ).

Tomáš Holabala

Tagy:

Návody

Komentáře

9.10.2012 13:47:46 #

Jiří Vráždil

Díky, pomohlo to.

Jiří Vráždil

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců