SQLiteSpy

vložil Radek Červinka 29. února 2016 00:53

SQLite je pěkná malá, přenosná, efektivní a kompaktní DB a jako taková si zaslouží malý, kompaktní, přenosný a efektivní nástroj. Takové programy se pěkně vytvářejí v Delphi a proto nepřekvapí, že podle mne nejlepší nástroj pro SQLite tj. SQLiteSpy je taky psaný v Delphi. Jeho autorem je Ralf Junker - http://www.yunqa.de/delphi/products/sqlitespy/index a opravdu stojí za zkoušku.

SQLiteSpy

Jeden malý EXE, o velikosti 4M pěkně funguje bez instalace a je ďábelsky rychlý (evidentně pro zobrazování používá VirtualTreeView). A jako bonus SQL dotazy se odpalují F9.

A pro přístup k SQLite bez TDataset používám velmi tenký wrapper z ararat.cz/doku.php/en:sqlitewrap.

Tagy: , ,

Komentáře

29.2.2016 15:53:30 #

bullhead

Jen pro info. Hlavní důvod proč jsem dlouhé roky používal SQL Spy je support pro DISQLite3. To je fork SQLite 3 DB od téže firmy, ale z plnou podporou šifrování:
http://www.yunqa.de/delphi/products/sqlite3/index

Ale autor to odmítá portovat na Android a iOs (párkrát jsem si psali), tak jsem přestal používat.
B.

bullhead

29.2.2016 16:47:42 #

radekc

No a co používáš teď?

radekc

29.2.2016 17:15:46 #

bullhead

Přiznám se že nic:-). Spíše:-(. Poslední rok jsem se k programování bohužel nedostal. Takže pro nějaké projektíky jsem šel do normální SQLite, ale to šifrování mi citelně chybí. Mám v plánu se "někdy" podívat, jestli to někdo multiplatformě nevyřešil, ale zatím nevím o ničem.
B.
p.s. ...jak se dívám do mailů Ralfa jsem prudil naposledy v dubnu, a protože jsem se ptal asi rok v kuse už je poněkud strohý (vždy mi pošle info o nové verzi tak se vždy zeptám:-))

On 26.04.2015 02:55, wrote:

> Support for Android and iOs?

No.

Ralf

bullhead

1.3.2016 17:52:32 #

našinec

Spíše jen takové šťouchnutí. Ten zveřejněný příklad - obrázek - zrovna moc aktuální není, jelikož Nizozemské Antily zanikly před šesti lety. :-)

našinec

1.3.2016 18:14:05 #

radekc

Jo, já jsem vzal jeho obrázek, protože se mi nechtělo dělat vlastní screenshot.

radekc

2.3.2016 15:25:02 #

cestmirn

Já používám http://www.sqliteexpert.com/ v profi edici. V té podporuje mj. i šifrování. Je to skvělý nástroj který se stále rozvíjí.

cestmirn

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců