VCLFixPack, IDEFixPack a DelphiSpeedUp

vložil Radek Červinka 25. března 2010 22:03

Všechny v nadpisu uvedené balíčky mají jedno společné - jejich autorem (a nejen jejich) je Andreas Hausladen. Tento maník (mimochodem držitel prestižního ocenění Spirit of Delphi 2007) je prostě neuvěřitelný.

Nejenže je jeden z nejaktivnějších autorů v JCL, jeho paleta komponent (vylepšená) se dostala i do Delphi 2010 a většina kódu z DelphiSpeedUp do Delphi 2009+, ale i udržuje balíček oprav IDE (tj. IDEFixPack) a oprav některých chyb ve VCL (tj. VCLFixPack).

IDEFixPack

Balíček je určen pro Delphi 2007, 2009 nebo 2010 a opravuje některé problémy Delphi IDE. Důležité je, že to dělá za běhu - instalace není upravena, vše je řešeno instalací/odinstalací DLL experta.

IDEFixPack - instalátor a seznam oprav (najděte si verzi pro Vaše Delphi)

DelphiSpeedUp a DDevExtensions

Balíček je pro Delphi 5 - 2007 a zrychluje především start IDE (ale i některé jeho běhové části). Pro novější Delphi není podporován, jelikož podle autora je Delphi 2009 a speciálně 2010 rychlejší než Delphi 2007 se rozšířením (některé části DelphiSpeedUp jsou nyní součástí Delphi 2009+), ale některé části jsou začleněny do DDevExtensions - experta do Delphi, který přináší některé zajímavé věci (jako např. paletu komponent do nových Delphi) - podobně jako CnWizards.

DelphiSpeedUp - instalátor a seznam úprav

VCLFixPack

Předchozí balíčky se týkají IDE, ale nemají vliv na psané aplikace. Naproti tomu VCLFixPack je jedna jednotka, která po přidání na první místo do dpr, resp. za případnou náhradu správce paměti (většinou FastMM) za běhu "patchne" určité komponenty, které se chovají nekorektně (v různých verzích Windows nebo Delphi) - samozřejmě lze nastavit, co se bude upravovat.

Způsob jakým to dělá je opravdu poučný a některé z postupů zde snad ještě ukáži v rámci sekce háčky.

VCLFixPack - jednotka ke stažení a seznam oprav (Delphi 6-2009, v 2010 je to asi opraveno)

Tagy: , , , ,

Praxe | Rozšíření Delphi

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců