Virtual Tree View pro Firemonkey

vložil Radek Červinka 15. prosince 2012 00:11

Člověk, co kdysi portoval Virtual tree view do Kylixu, oznámil úmysl portoval VTV do FireMonkey.

groups.google.com/forum/?fromgroups=#!topic/virtual-treeview/oVoVzXaf5Yw

Mám radost. A co vy?

Tagy: ,

FireMonkey

Komentáře

15.12.2012 11:05:31 #

TLama

Rozhodně to zní odvážně a přeju ať se zadaří, ale aby ten kód nezačínal nějak takhle: :-)

{$IFNDEF MSWINDOWS}
  You must compile and use this code under the Windows platform!
{$ENDIF}

TLama

17.12.2012 14:54:49 #

ps

.. .a keď bude mať ten človek zase šťastie, tak embt zruší aj FM ako CLX predtým :)

ps

17.12.2012 15:10:31 #

radekc

Ty jsi nikdy neudělal špatné rozhodnutí? Každý výrobce to má (viz. VB6, Flash, SilverLight...).

radekc

28.2.2013 1:47:06 #

Daniel Andraščík

Ja by som mal jednu vseobecnejsiu otazku na FM. Zatial som sa s FM vobec nehral. Dokial nevytvaram mutliplatformne aplikacie a na skinovatelnosti mi nezalezi tak je pre mna zbytocne opustat VCL a miliony komponent tretich stran.

No zo zvedavosti by ma zaujimalo ako je to u FM z pohladu asi dvoch najvacsich slabin ktore VCL ma. A to je ad jedna multithread pristup, nie ze by to bolo nejak tragicke, pouzivanie metody TThread.Synchronize nie je extremne bolestive, ale zo zvedavosti by som to chcel vediet.

A ad dva co mi asi najviac vadi u VCL su problemy pri snahe pouzivat fromulare v dll knizniciach (samozrejme ze tym sa aplikacii odreze pristup ku ostatnym OS, ale to tu teraz rozoberat nechcem). Este pouzitie nemodalneho formulara z dll nerobi extremne problemy u VCL, treba len predat dll spravne handle aplikacie a vacsina vaci funguje priblizne tak ako ma. Problemi z duplicitou niektorych VCL core premennych sa vsak v urcitich pripadoch stale mozu prejavit. No extremne problemy nastavaju ak chcete formular v dll pouzit ako TFrame (tym ze mu borderstyle nastavite na none a ako parenta priradite napr formular, alebo panel priamo z exe aplikacie). Tu uz nie je ina moznost ako pouzit baliky, a to velmi dosledne, vsetky komponenty pouzite v dll musia byt umiestnene v balikoch a to do poslednej. To by sa este dalo prehriznut, ved baliky maju aj urcite vyhody a prinosy, pokial sa vsak pouzivaju iba komponenty dodavane s delphi. Ale problem nastava pri pouziti komponent tretich stran, hlavne pri zmene verzie, je nutne puzit novy balik a tym je nutne prekompilovat aj vsetky ostatne baliky ktore ho pouzivaju a aj samotnu dll, vlemi rychle sa da takto sklznut do pekla verziovych zavyslosti. Navyse unita z rovnakym menom nesmie existovat v dvoch balikoch, takze musite zacat vytvarat dalsie a dalsie baliky, zdielane s inymi balikmi. Je to potom celkom pestre.

Niekedy by mi praveze vyhovovalo mat v dll nejaky odladeny genericky formular, ktory moze napriklad obsahovat aj custom upravene komponenty, trebarz i zastarale, ale odladene pre danu funkcionalitu, ale v normalnom exe projekte by sa uz pouzivala aktualna verzia komponent zo vsetkym poslednymi ficurkami. Mozno je to len utopicky sen, pretoze z VCL sa toto dosahuje len velmi tazko, vlastne sa to ani dosiahnut neda (opat opakujem ak chcem pouzit dll formular ako TFrame).

Daniel Andraščík

Komentování ukončeno

Naše nabídka

MVP
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVP
profil na linkedin, Twitter:@delphicz

Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.
Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.

Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).

love Delphi

O Delphi.cz

Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.

Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.

Poslední komentáře

Comment RSS

Dle měsíců