Já jsem tam nebyl, ale z důvěrných informací jsem se dozvěděl o cca 130 lidech. Své dojmy a poznatky klidně napište do komentářů, budu rád.
Nemluvilo se tam náhodou i o quality.embarcadero.com?
Tagy: embarcadero, XE7
Delphi
Související příspěvky
Komentáře
20.9.2014 9:41:47 #
Mým jasným favoritem pro Delphi je nová paralelní knihovna, která je velice jednoduše použitelná i do běžných aplikací a jestli jsem to dobře pochopil, tak i multiplatformní. Radek už o ní psal. Druhou velkou pozitivní změnou je pro mě zrušení různých typů FireMonkey projektů podle cílového zařízení a jejich nahrazení univerzálním multiplatformním projektem (s možností oddědit si od formuláře rozdílová "DFM" pro jednotlivé podporované platformy, aby se pokryly odlišné rozměry a poměry stran různých zobrazovacích zařízení). Zarazila mě zmínka o Linuxu, jak jsem ji pochopil, počítá se s ním jen pro serverové aplikace - takže něco, jako je ve Windows služba? Doufám, že aspoň konzolové aplikace by podporované být mohly. Dost negativně vnímám nevyřčené ale zřejmé potvrzení, že vývoj Delphi skutečně bude probíhat jako dvě plné verze za rok a nic mezi nimi, tedy přeloženo do srozumitelnějšího jazyka, nutnost platit ne zrovna malé částky za opravy chyb. Pravda, s možností výrazně levnějšího upgradu, pokud si ho zaplatím předem a budu ho platit pravidelně. Velmi bych uvítal, kdyby byla možnost si vybrat, které platformy chci mít v zakoupených Delphi podporované - že bych si třeba mohl koupit jen Windows + Linux (bez mobilních platforem a bez Maca), přirozeně za sníženou cenu, protože tím by se cena za bugfixy snížila na přijatelnější úroveň. Ostatní novinky mě osobně spíš míjí, protože nevyvíjím pro mobilní zařízení, ale to se ještě může změnit. O quality.embarcadero.com nepadlo ani slovo, nebo jsem ho přeslechl.
pepak
20.9.2014 11:02:16 #
Ad Linux -pravděpodobně asi XE8, serverové aplikace se myslí všechno kromě GUI (zatím nechtějí asi řešit problémy Linux desktopu, to ale neznamená, že někdo jiný nezprovozní např. knihovnu z Lazaruse). Tj. i konsolové aplikace. Podporována bude Indy i FireDAC. Synapse určitě taky, resp. tím že jsem udělal podporu MacOSX tím automaticky vznikla i podpora pro Linux (používá to stejné rozhraní RTL v Delphi)
radekc
20.9.2014 11:03:51 #
Mezi dvěma verzemi Delphi je vždy nejméně jeden Update, který často přidává i nové zásadní věci, ale nijak tvoje tvrzení nerozporuji.
23.9.2014 14:49:49 #
Já si od možnosti "Linux - server", mimo zmíněné konzolové aplikace, slibuji možnost zkompilovat modul pro Apache HTTP Server běžící na Linuxu. Jen doufám, že to bude rovnou x64.
tz
23.9.2014 17:25:53 #
TZ: modul pro Apache je předpokládán. Proto taky v XE6 se vrátila možnost apache do WebBroker a ad x64 - taky doufam
(C) 2009 - 2024 autoři Delphi.cz. Delphi programming. Všechna práva vyhrazena. Embarcadero Technologies, Inc. Embarcadero, the Embarcadero Technologies logos, and all other Embarcadero Technologies product or service names are trademarks or registered trademarks of Embarcadero Technologies, Inc. Prohlášení o ochraně osobních údajů
Ing. Radek Červinka - Embarcadero MVPprofil na linkedin, Twitter:@delphicz
Nabízím placené poradenství a konzultace v oblasti programování a vývoje SW.Dále nabízíme i vývoj speciálního software na zakázku.
Neváhejte nás kontaktovat (i ohledně reklamy).
Delphi je moderní RAD nástroj podporující tvorbu nativních aplikací pro platformu Win32, Win64, Mac OSX, Linux a na iPhone a Android.
Delphi.cz je nezávislý portál pro uživatele Delphi. Portál není koncipován pro úplné začátečníky, i když i ti se zde nebudou nudit, ale spíše na programátory, kteří již něco znají a chtějí své znalosti dále rozvíjet a sledovat novinky.